Przedszkole nr 48 "Morska Przygoda". Jesteśmy w Pomorskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Realizujemy zadania Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci. Aktualizacja.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci. Aktualizacja.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązująca w Przedszkolu nr 48 "Morska Przygoda"

Podstawa prawna :

1.Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949)

2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2017r. poz. 649).

3. Statut Przedszkola nr 48 „Morska Przygoda”

 

I. PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 

1.Dzieci są przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione przez rodziców/opiekunów prawnych.

 

2. Rano rodzice/opiekunowie prawni powierzają dziecko osobie pełniącej dyżur w szatni.

 

3. Nauczyciele i pracownicy obsługi czuwają nad czynnością rozbierania się dziecka, pomagając mu w zawieszaniu kurtki, bluzy, ubraniu kapci.

 

4. Dzieci w godzinach 6:00-7:30 przebywają w jednej sali dydaktycznej do momentu rozpoczęcia pracy przez nauczyciela danej grupy. Od godz. 7:30 czynne są już wszystkie grupy.

 

5. Nauczyciel przyjmujący dziecko pod opiekę zobowiązany jest zwrócić uwagę na wygląd i samopoczucie dziecka.

 

6. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są przyprowadzać do przedszkola dzieci zdrowe. Dzieci z objawami takimi, jak kaszel, katar, gorączka-nie są przyjmowane do przedszkola.

 

7. Dzieci nie przynoszą do przedszkola swoich zabawek.

 

8. Dopuszczalne jest przynoszenie pomocy dydaktycznych, które wykorzystywane są na zajęciach edukacyjnych lub uatrakcyjniają pobyt dziecka. Sytuacje takie powinny być zawsze uzgadniane z nauczycielem grupy.

 

 

 

II. ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

 

1. Dzieci mogą być odbierane przez inne osoby dorosłe upoważnione na piśmie przez rodziców/opiekunów prawnych. Upoważnienie pozostaje w dokumentacji przedszkola. Może ono zostać w każdej chwili odwołane lub zmienione.

 

2. Rodzice/opiekunowie prawni ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odebranego z przedszkola przez upoważnioną przez nich osobę.

 

4. Wydanie dziecka osobie upoważnionej przez rodziców nastąpi po wcześniejszym okazaniu przez taką osobę dowodu osobistego – nauczyciel/pracownik przedszkola zobowiązany jest do wylegitymowania tej osoby.

 

5. Nie ma możliwości nadania upoważnienia w drodze rozmowy telefonicznej.

 

6. Rodzice, wchodząc do przedszkola, podają pracownikowi pełniącemu dyżur, imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy, do której dziecko uczęszcza.

 

7. Pracownik przekazuje (poprzez domofon) nauczycielowi grupy informację o tym, na które dziecko czeka rodzic/opiekun prawny.

 

8. Rodzice /opiekunowie prawni odbierają dzieci wchodząc do szatni na parterze przedszkola lub na poziom, na którym znajduje się sala dydaktyczna danej grupy.

 

9. Rodzice/prawni opiekunowie nie wchodzą do sal, oczekują na dziecko w szatni.

 

10. Nauczyciel wyprowadza dziecko z sali sprawdzając czy w szatni oczekuje na nie właściwa osoba.

 

11. Rodzic/osoba upoważniona ponosi odpowiedzialność za dziecko od momentu odebrania z sali.

 

12. Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu czy zachowanie agresywne. W takich okolicznościach nauczyciel zobowiązany jest skontaktować się z osobą, która jest w stanie zapewnić dzieku bezpieczeństwo. O zaistniałym fakcie powinien zostać poinformowany dyrektor lub jego zastępca.

 

13.Nie ma możliwości niewydania dziecka rodzicowi na podstawie prośby drugiego z rodziców bez udokumentowanych podstaw prawnych.

 

 

III. POSTĘPOWANIE W SYTUACJI NIEODEBRANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA LUB ZGŁOSZENIA SIĘ PO DZIECKO OSOBY, KTÓRA NIE MOŻE SPRAWOWAĆ OPIEKI

 

1. Dzieci powinny być odbierane z przedszkola najpóźniej do godziny 17.00.

 

2. W przypadku braku możliwości odbioru dziecka z przedszkola (w godzinach pracy przedszkola – sytuacje losowe) rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji oraz do uzgodnienia innego sposobu odbioru dziecka.

 

3. W razie wyczerpania wszystkich możliwości odbioru dziecka przez rodziców, prawnych opiekunów lub osób upoważnionych pisemnie przedszkole kontaktuje się z Policyjną Izbą Dziecka.

 

 

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

1. Z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola zostają zapoznani wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice poprzez jej opublikowanie na stronie www.p48.edu.gdynia.pl

 

2. Procedura obowiązuje wszystkich pracowników przedszkola, rodziców/prawnych opiekunów dzieci uczęszczających do przedszkola oraz osoby przez nich upoważnione do odbioru dzieci.

 

 Procedura obowiązuje od dnia 4 kwietnia 2022r.

Data dodania: 2022-03-30 09:32:16
Data edycji: 2022-03-30 11:01:11
Ilość wyświetleń: 925
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej